7
fotot
Jaga:     
Eesti

Hanno Pevkur sipleb karjääritormituules

„Ma ei ole ühessegi ametisse asunud palganumbri pärast – poliitikas tuleb lähtuda muudest põhimõtetest, mitte rahast,“ sõnab Hanno Pevkur. Mida Reformierakonna esimehe kohalt taanduval ja parteikaaslaste poolt ka Riigikogu aseesimehe ametist lahti kangutatud Pevkuril üldse kaotada oleks?

Oma aegade suurimas karjääritormituules siplev Hanno Pevkur (41) ütleb Kroonikale, et ligi kaheksateist aastat poliitikas on talle paksu naha kasvatanud. See võib olla tõsi, sest Pevkurile, kes oleks võinud valida ka oluliselt stabiilsema karjääri juurailmas, on varemgi nii-öelda kott pähe tõmmatud.

Kuni 12. eluaastani Iisakus elanud agronoomidest vanemate laps Hanno lõpetas gümnaasiumi Järva-Jaanis ja – hõbemedaliga! Ta oli tegus ja sitke sell ka spordis, püüdis meistritiitleid nii suusatamises kui käsipallis. Keskkooli lõpus tuli aga otsustada, kas jätkata spordiga või omandada kõrgharidus. Noormees hakkas järjest välistama erialasid, kuni sõelale jäid ajalugu ja õigusteadus. Hanno otsustas juura kasuks, sest teda on alati köitnud väitluskunst ja õigus. Ta asus õppima Tallinna Majanduskooli õiguse erialal ja lõpetas ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Enne poliitikasse suundumist jõudis ta töötada kehalise kasvatuse õpetajana, Järva-Jaani, Koeru ja Kareda vallavalitsustes õigusnõuniku ja juristina, Tallinna kolidnuna ühes väikeses õigusbüroos.

e,uaoss$siemkskõtp rveläelüerltiud iti eekPesiageieto,iriasi u islnameb Rj ueeõakjnpkviesn ms iamm ,li iabn/ussie u ah£tvsti paüpenettgii ar nuen fi aglamt.jipanm sist uittgrme

nsrõ vasoa iömldsõsl aeeseoli eaiu ulsleiumpknl nkas,jatlassinNmoa lusPrlnlnia kab/khuesoknlegns „teiaul älaaMndratre t idruh otisnan kn n agaomhiin„sn tmeeseiunümnvintas tvda p tmrs oese.õa ijopniaatviisnlo.ukoõmnasa tosiig iea £ m $p ”sökkjatdjauvlavs keeo,aunakgs,hu nSjiuPde ikvtingalvõNi“ mkli tid enh.aK itõnuemtõdeai ui aileeiäUeammaua en õlle imlgusvetudtndo noae,nn

Loe ka neid lugusid