Signe-Fideelia Roots (Aldo Luud)
Jaga:     
Kroonika

Feminist Signe-Fideelia Roots: naistepäeval võiks pühitseda soolise võrdõiguslikkuse võite, mitte naiseks või emaks olemist (8)

„Tänapäeval võiks ühiskond võtta omaks seisukoha, et pole naiste- ja meestetööd, vaid vältimatud rutiinsed toimetused, mis normaalses peres jagatakse enam-vähem võrdselt,“ märgib kunstnik ja feminist Fideelia-Signe Roots, kelle sõnul võikski naistepäeval pühitseda pigem soolise võrdõiguslikkuse teekonnal saavutatud võite, mitte naiseks- või emaks olemist. 

„Soorollid on nüüdseks võrdsustunud,“ märgib Roots ja lisab, et tema feministlik maailmapilt avaldub eelkõige tegudes ja julguses oma seisukohti väljendada. „Ma ei suru oma vaateid kellelegi peale, aga kui küsitakse, vastan nii, nagu mõtlen. Näiteks kui varem räägiti emapalgast, justkui lapsed oleksid ainult naise teema, siis praegu räägitakse vanemapalgast ja aina rohkem mehi jääb isapuhkusele. Matšo – materiaalselt eduka, kuid puuduliku empaatiavõimega mehe – tüpaaž on muutunud marginaalseks.“

8 kommentaari

A
ahhaa kurvalt  /   10:11, 8. märts 2018
Haiged sotsialisti mutandid...
N
Next level  /   10:26, 8. märts 2018
Esmalt võitlesite naiste õiguste eest, siis meeste vastu ja nüüd juba naiste vastu. Mida järgmiseks? Nõuate tulnukaid :)?
T
Tegelik elu  /   11:23, 8. märts 2018
V
Vanaema  /   13:49, 8. märts 2018
Ma ei taha olla nagu mees!
O
Oeh  /   15:03, 8. märts 2018
Tõesti!
S
seeb  /   16:56, 8. märts 2018
Kahjuks tuleb Signe ühel heal hetkel ka ise arusaamisele, et ta on kogu elu vale puu all haukunud. Võrdsus, mis peaks tähendama kõigi inimeste tingimusteta võrdsust on ju võimalik, kui vaid 1% ülirikastest sellest aru saaksid. Kaoks mõttetud majandusharud, kus midagi ei toodeta, kaoks ületootmine, kaoks surve üha uute ressursside järele, majanduskasvu fetišeerimine lakkaks, kaoks vajadus kontrollida üha uusi territooriume, kaoks vajadus pidada neid territooriume vaesuses, inimesed saaksid olla õnnelikud ja rikkad oma kodumaal, kaoks rändesurve, kaoks suurem osa põhjuseid sõja pidamiseks...Siis kaoksid ära ka praegu nende 1% poolt rahastatud feik -MTÜ-d, koos äpardunud juristidearmee ja Signe sarnaste propagandistidega...
W
ww  /   17:05, 8. märts 2018
Kas Õhtulehel tõesti midagi targemat naistepäeval paberlehte panna polnud, kui mingi feministi sonimist?
F
Feministrid - mis teil ometi on?  /   17:15, 8. märts 2018
Muidugi, muidugi. Naiseks ja emaks olemine on ju vanamoodne ja jama. Pole nii flashy ja chill. Parem teeks mingi raju LGBTwhatever peo ja topiks arutult pilte instagrammi ;)