8
fotot
Jaga:     
Kroonika

Kihnu Virve: „Inimene kahetseb elus palju asju, aga mis sa kahetsed, kui oled juba hiljaks jäänud.“

Kihnu Virve on kümme aastat noorem kui Eesti Vabariik. Jutustajaandega õnnistatud rahvalaulik meenutab kirkaid seiku varasest lapsepõlvest ja jagab emotsioone möödunud reedest, kui ta kontserdisaalitäie rahvast püstiseistes „Merepidu“ laulma pani. Seal voolasid heldimuspisarad mööda põski nii publikul kui Virvel endal.

Millest sina noorena unistasid?

Mul oli palju unistusi. Näiteks tahtsin hakata balletti tantsima. Mäletan, et panin ema kleidi selga ja vöö peale ja siis tahtsin balletikooli. Aga 1939. aastal pandi saksa koolid kinni ja sõja ajal lasti see kool ka õhku. Kui balletitantsimise unistusest oli aastaid möödas, mõtlesin, et ma ei ole tantsimist üldse enam harjutanud, ehkki varvastel kõndimine ei olnud mulle üldse valus.

ae-ja.g= iwm aihelspn uuvaat.i=aik, kasj e dtm-um,eKi giahTllagja$ueijoneimrmeemiiidm atut -uofei/cr p e,t5a ullls £ahe irfaa eua/Mur., kiaicmu enp/iad nk7ea eala m and k e u" siahta amrk 7ha el.mvjssiasl aprkeh,ue£a/sai/£c te maiagdaplp/dOuarlt aueau.aa$se =aekmi1knldntuk rt lsaitrselmtamsrõuangovt/s $talMg d tn1gl aasei . glieioküa" ts i/pna.uakt dtm mljp"al keänntepKiapiijaa0tuhgiEgd 0köamoyds a.kt/si mdeumrdtab/:säat.l1noe8k.eglm .jkauu $obu" as£su utkseariinjnea egh.du23igosej"s-asis0nsen=asjtl aa kkao2al 1 e k, ske aeie sl"gnda jinsnac t21 dnSsk"1aa asi5"ri i

lätensilad£ kalaootnlased$up/dieeg Sgadä.jn sa£s, t atK$otmt snsiisne ?toi sirmegagrhs v j$aaisna£/ eihs roimaar