2
fotot
Jaga:     
Kroonika

Janika Sillamaad survestati emaks saama

Alles 40. sünnipäeva eel oma esimese lapse ilmale toonud lauljatar ja lavastaja Janika Sillamaa leiab, et inimese esmane kohus ühiskonna ees pole mitte reprodutseerida, vaid ise midagi ära teha – et maailm oleks parem paik.

Janika Sillamaa (42) mõistab oma lauljaist kolleege, ja olenemata nende spetsialiteedist üldse naisi, kes on oma esiklapse sünnitamise otsustanud jätta 30ndate eluaastate teise poolde. Kuigi Janika jaoks on tema ja ta elukaaslase Villu Feldbergi (39) tütar Alma tõeline kingitus ja maailma keskpunkt, siis… miks otsustas tema sünnitada alles sellises eas?

Janika peab enda tugevaimaks küljeks seda, mida ta oma ema Kaari Sillamaa (62) Laste Kaunite Kunstide Koolis teeb. See on tema enda sõnul nagu renessanssinimese eneseväljenduspalett – ta ise kirjutab valmis kõik libretost arranžeeringuni, on samal ajal lava- ja kostüümikunstnik, lavastaja, suhtekorraldaja, psühholoog, õpetaja, koreograaf, butafoor ja koristaja. Muidugi ka rollis laval – kooli poolt lavale toodud muusikalis „Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks“ on Janikale lavaliselt suurimaks väljakutseks stseen, kus tema kehastatav keisrinna peab ette lugema avaliku lahutuskirja, mille Napoleon on talle ette kirjutanud.

„Sellist asja mängida tähendab seda kõike endast läbi lasta ja seejuures vokaalselt väga nõudlik aaria ette kanda nii, et pisarad viisipidamise veel alles jätavad,“ ütleb Janika.

Kindlasti on selle taga erinevaid põhjuseid, et nii mõnigi tuntud lauljatar on lükanud emakssaamise edasi, 30ndatese eluaastatesse. Jäi see sinu puhul eneseteostuse, karjääri või mõne muu põhjuse taha?

Mul pole ühte kindlat põhjust. Elu lihtsalt läks nii. Kahekümnendates oli tegemist ja ma polnud ka üldse valmis. Aga kokkuvõttes valis loodus meie pere jaoks parima aja. Tekkis iseeneslik paus teatritöös ja kodu oli ka just uue ilme saanud. Elu pani asjad paika.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid