2
fotot
Jaga:     
Kroonika

Metsakutsu: "Elu esireast nägemine on mind palju mõjutanud."

Kui saaksin iga kord ühe euro küsimuse eest: Miks sa ei joo?“, siis oleksin ammu rikas mees. Mingil põhjusel tundub see paljudele ootamatu, et ma alkoholi ei tarbi, olen ülikooli lõpetanud ja käin päevatööl,“ naerab räppar Rainer Metsakutsu“ Olbri.

Eeldused selleks, et Rainer „Metsakutsu“ Olbri (30) elutee oleks kujunenud hoopis teistsugusemaks, olid siiski olemas – tema lapsepõlv möödus Kopli ja Pelgulinna tänavatel, isa ja ema asemel kasvatasid poissi boheemlasliku eluviisiga vanavanemad.

Räppareid ja räppmuusikat seostatakse elu pahupoolega. Minu vastas istub aga ontlik noormees, kes ei napsuta, ei suitseta ja tellis kange hommikukohvi asemel hoopis vett.

Ma tõesti olengi selline ja see ei tule punnitatult. Kunagi oli mu jaoks omaette eesmärk muusikas mitte ropendada ja ikka rõhutada seda, et ma ei joo. See oli mu loomingutee alguses. Tänaseks on inimesi, kellele alkohol ei meeldi, väga palju ja mittejoomine pole midagi tähelepanuväärset. Eks vahel küsitakse ikka, kui esinema kutsutakse, et mida ma lava taha soovin. Kui ütlen, et vett, siis üllatutakse: „Äkki mõni õlu?“ No ei. Vett palun. (Naerab.)

Pahapoisilik kuvand on räpimaastikul siiski ju domineerimas.

Ma ei ütleks seda ja ei ütleks ka, et kõik eesti räpparid tohutud alkohoolikud oleksid. Kui äge see ikka enam on enne live’t tagaruumis pikali olla ja end viimasel minutil üles ajada. Maailm on muutunud ja inimesed koos sellega.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid