2
fotot
Jaga:     
Eesti

President Ilvese poeg Luukas Kristjan Ilves nägi oma väikevenda Hans Hendrikut viimati jõulude ajal

Euroopa Liidu Nõukogus töötav Luukas Kristjan Ilves on leppinud sellega, et näeb oma lähedasi väga harva. Näiteks isa, president Toomas Hendrik Ilvest kohtab Luukas kõige sagedamini just Brüsselis, mitte kodumaal. „Pere on mul laiali üle maailma – olen sellega juba noorest east saati harjunud.

Vanuses null kuni viis elasin Saksamaal, isa töötas raadio Vaba Euroopas, emapoolne pere oli USAs. Kuna vanemad on paraku juba pikka aega lahus ja suure osa minu elust erinevatel ookeanipooltel elanud, on see mul juba täiesti harjumuspärane,“ räägib Luukas. „Oma väikevenda nägin viimati jõulude ajal. Õde käib Brüsselis külas. Tema jaoks on siin väga huvitav ja lõbus. Muidugi ma ei väida, et kõik oleks ideaalne, kindlasti tahaksin peret rohkem näha. Lohutan ennast sellega, et Eesti ei asu ookeani taga. Ainus asi, mille üle ma praegu kurdan, on see, et lennupiletid Eestisse on seoses eesistumisega kalliks läinud.“

Kõige enam tunneb Luukas Brüsselis puudust ehedast maasaunast. Eesti esinduses on oma maja töötajatele elektrisaun, kuid selle kõrval pole tiiki, kuhu hüpata. „Olen sellesproovinud korra vihta kasutada, aga esiteks tuleb see Eestist tuua ja teiseks kehtib karm kord, et iga viimane kui leht tuleb samal õhtul üles korjata – tüütu,“ sõnab Luukas.

Loe pikka intervjuud Luukas Kristjan Ilvesega selle nädala Kroonikast.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid