2
fotot
Karl-Andreas Kalmet, Veiko Porkanen ja Märt Pius on 28aastased näitlejatest sõbrad, kes mängivad Eesti uues seiklusfilmis semudest hulljulgeid, haarates kõige järele, mis Nõukogude ajal keelatud oli. (Viktor Koškin)
Jaga:     
Kroonika

PIUS, KALMET, PORKANEN: "Basseinidega villade aeg on läbi!"

„Ma ei saa mäletada 1980ndaid aastaid, kuid 1990ndad ei olnud mulle mingi tore aeg. Verises Tallinnas üleskasvamine on jätnud sisse hirmu, et midagi võib jälle juhtuda. Kui pimedaks läheb ja laternad tänaval põlema ei süti, tahan ruttu koju joosta ja ukse lukku keerata,“ meenutab laulva revolutsiooni aegne laps, 28aastane näitleja Märt Pius, uue mängufi lmi „Sangarid“ üks peaosatäitjaid.

Karl-Andreas Kalmet, Veiko Porkanen ja Märt Pius on 28aastased näitlejatest sõbrad, kes mängivad Eesti uues seiklusfilmis semudest hulljulgeid, haarates kõige järele, mis Nõukogude ajal keelatud oli. Nende mängitud tegelased elavad 1980ndate Tallinnas, ajades naiivselt taga „välismaa“ elu – raha, rikkust ja poppe asju. Kui toonased ideaalid olid suunatud väljapoole, siis noore põlvkonna näitlejate arvates on tänased unistused pööratud rohkem sissepoole – hingeline tasakaal, hea tervis, teadlik tarbimine ja rahuldust pakkuv töö.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid