(TAIRO LUTTER)
Jaga:     
Eesti

Evelin Ilves avaldab oma tõe lahutusest!

VÄRSKES KROONIKAS: Hoolimata sellest, et presidendi kantselei presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam seda siis resoluutselt eitas, vastab Kroonika aprillis välja hõigatu siiski tõele – Evelin Ilvese järgmisel nädalal ilmuv raamat «Kirju» paljastab ka presidendipaari lahkumineku tagamaid, mis on mõistagi presidendi eksabikaasa versioon asjast. 

«Evelin Ilves ei plaani kirjutada raamatut enda isiklikust elust ega inimestest, kellega ta seda elu jagab või on jaganud,» teatas Sildam aprillis. «Kirjastusega Petrone Print on jutuks olnud võimalus avaldada Evelin Ilveselt viimase kaheteist aasta jooksul ilmunud artiklite kogumik.»

«Kirju» võtab siiski kokku ikkagi Evelini elu, mis on möödunud ju Toomas Hendrik Ilvese kõrval. Kuna materjal ilmub peamiselt presidendi eksabikaasa enda sulest, pole see meedia peegeldus ega kellegi tõlgendus, vaid just päris elu. Kaante vahel ilmub ka Eveliniga pikk intervjuu, mis annab pildi, kuhu on aastad teda juhtinud, missuguseid mõtteid tekitanud, samuti seletab, mis on viinud ühe või teise otsuseni...

Paljastab Evelin Ilves siis ka põhjuse, mis viis nad presidendiga lahku? Presidendi eksabikaasat raamatu tarvis intervjueerinud Epp Petrone sõnul ilmneb usutlusest selgelt, et saatuslikuks sai positsioon. «Kui lugedes kujutada ennast tema olukorda, siis see joonistub välja, et ta väsis ära sellest, et ta (presidendiprouana – toim.) midagi teha ei tohtinud,» seletab Petrone. «Ja siis hakkas ta protestima ja tekkis vastuolu Kadrioru lossi meeskonna ja tema vahel. Eks Evelin ole loomult üks paras punkar. Ja samas oli ta pandud rolli, mida tema elus ise ei oleks valinud. Ta tahtis korraldada Ärmal oma turismitalu, ta ju ei teadnud sedagi, et Toomas Hendrik hakkas presidendi ametisse kandideerima - ta kuulis omal ajal selle uudise raadiost! See tuli talle ootamatult – et juba sealt tekkis see nii-öelda väike kala süsteemi sisse, sest nii asjad ei käi.»

Mõistagi tekitas vastuolu lossis lõpuks pingeid ka presidendipaarile. Tihti leiavad sellises seisus paarisuhetesse tee ka kolmandad isikud...

Kadrioru meeskonna ehk presidendi kantseleiga oli raamatu valmimise juures Petrone sõnul vaid põgus kontakt, kui selgus, et ühe foto õigused kuuluvad kantseleile. «Soovisime seda raamatus kasutada. Kartsin, et võib-olla juhtub midagi, kui ma fotot küsin, aga läks väga hästi.» Petrone teab, et kantselei tõesti kummutas raamatu ilmumise Evelini isiklikust elust, aga... «Tegelikult on ju seal minu intervjuu Eveliniga, kus räägime kõigist kaheteistkümnest aastast,» kinnitab Petrone, samuti seda, et kantselei poolt protsessis mingit survet ei olnud: «Ma ei tea, kas kantselei on siis maha rahunenud või jõudnud teadmisele, et nad ei saa niikuinii midagi muuta...»

Raamatut esitletakse Paide arvamusfestivalil, kus Evelin annab auditooriumi ees intervjuu Manona Parisele. Jutuks tulevat ka Kroonika aastatagune esikaas, mis vallandas nn suudlusskandaali.

Loe ka neid lugusid